Da bi bili bolj povezani …

  • Včeraj smo v bogoslužju obhajali slovesni praznik Jožefa, moža Device Marije, danes pa začenjamo teden družine. Podobice, s katerih smo molili, lahko vzamete domov in molitev še večkrat zmolite. Morda boste možje dali doma pobudo, da bi zvečer skupaj molili, na primer desetko rožnega venca, pa tudi pred jedjo in po jedi.
  • Danes popoldne vas vabim h križevemu potu na Kalvarijo v Smledniku ob 14.00. Šli bomo z avtomobili in prosim, da se prijavite. Še je prostor tudi za tiste, ki nimate avtomobila.
  • Ob 14.15 bo v naši cerkvi binkoštna dvorana.
  • marca bo minilo 60 let, odkar je bila podpisana Rimska pogodba, ki je začetek združene Evrope. Zato bodo kristjani po vsej Evropi v molitveni akciji prosili, da bi Evropa sprejela krščanske vrednote.
    Pri nas bomo v ta namen molili v četrtek pri večerni maši in pol ure po njej pri češčenju, za vso Ljubljano pa bo celonočno bedenje od petka zvečer do sobote zjutraj pri Sv. Jožefu v Marijini kapeli. Pripravljajo ga razne skupnosti. Tudi tam boste dobrodošli …
  • Petkovo postno premišljevanje ob nedeljskem evangeliju bo ta teden pripravila Magdalena Cimerlajt, križev pot po njem pa bodo molile sestre uršulinke.
  • V okviru tedna družine si bomo v soboto zvečer ob sedmih z možmi in fanti ogledali zanimiv film Pogumni. Vabljeni torej v soboto v zgornjo učilnico!
  • Godovi v tem tednu: v soboto je slovesni praznik Gospodovo oznanjenje Mariji, danes teden pa je 4. postna nedelja. Pri vseh mašah bo poseben blagoslov za dekleta in žene.
  • Danes je tudi papeška nedelja, zato se bomo zdaj Bogu za svetega očeta zahvalili z zahvalno pesmijo: Tebe, Boga, hvalimo …